מאמרים

היבט נוסף לפני שמחליטים

היבט נוסף לפני שמחליטים

לפני שממשיכים להתלבט, כדאי לנו להכיר קצת טוב יותר את מבנה הלימודים במוסדות ובמסלולים השונים.

הלימודים האקדמיים לתארים ראשונים במכללות ובאוניברסיטאות בנויים בדרך כלל במתכונת דומה והם נפרסים על פני שלוש עד ארבע שנים. לימודים לתואר ראשון בתחומים ההומאניים יותר, כגון, מדעי ההתנהגות, אנתרופולוגיה וסוציולוגיה, לימודי תרבות כגון שפה ותרבות צרפתית, לימודי מזרח אסיה, מזרחנות או תואר ראשון באנגלית, באומנות וכדומה יימשכו כשלוש שנים, בדרך כלל, רוב מוסדות הלימוד מאפשרים בחירה אישית של מערכת שעות, אך עם מגבלות מסוימות, כך שניתן לפרוס את הלימודים על פני זמן ארוך יותר שלא יעלה על 4-5 שנים.

לימודי הוראה, בכל התחומים ובכל מכללות ההוראה, יימשכו כ- 4 שנים וזאת בתנאי שלא שינינו מועדי קורסים ופרסנו את הלימודים. לימודי הוראה מחייבים שנה נוספת במסגרת התמחות בהוראה. שנה זו פשוטה יותר ובדרך כלל מגיעים רק ליום עד יומיים בשבוע למכללה לסדנאות ההוראה השונות.

כאשר מדובר על המסלולים המשלבים מדעים מדויקים , מקצועות ההנדסה והמקצועות הטכניים, מדובר ע"פ רוב, גם על לימודים שיימשכו לא פחות מארבע שנים למרות שמוסדות מסוימים מאפשרים לימודים של שלוש שנים כאשר מדובר בהנדסת תוכנה למשל. אפשרות נוספת הקיימת בתחומים אלו, היא אפשרות לימודים מעשיים לתעודת הנדסאי בלבד- לימודים המאפשרים

המשך מאמר