מאמרים

היבט נוסף לפני שמחליטים - חלק שני

לעסוק בתחומים מסוימים מהמקצוע הכללי ללא תואר מהנדס, כגון הנדסאי בניין, חשמל וכדומה- אלו לימודים שיימשכו בין שנה לשנתיים לערך, בלימודי יום ועד כשלוש, שלוש וחצי שנים בלימודי ערב. מכללות מסוימות, בעיקר באזורי הפריפריה, מציעות כיום לימודי הנדסה במסלולים המתחילים בהם בלימודי הנדסאי וממשיכים ללימודי מהנדס בפחות זמן מאשר לו עשינו זאת באופן עצמאי.

במידה ואנו אנשים עובדים, מכללות רבות מציעות לנו כיום לימודים לתואר ראשון במסלולים ההומאניים והכלליים יותר, הנפרסים על פני שלוש עד ארבע שנים במהלכם לומדים יום עד יום וחצי בשבוע. כמובן שקיימות המסגרות השונות המשלבות לימודי ערב או האוניברסיטה הפתוחה, בה לומדים בקצב אישי..

ההתנהלות שנתית משתנה בהתאם למסלול, כאשר מדובר על לימודי יום בדרך כלל, יש שני סימסטרים וחופשת קיץ, חופשות נוספות ניתנות רק בחגים הגדולים ואם לומדים הוראה- יש חופשות בהתאם למשרד החינוך, כלומר כל החופשות של בתי הספר. בלימודי ערב או במסלולים לאנשים עובדים, הלימודים נפרסים על פני שלושה סימסטרים כך שחופשת הקיץ מתבטלת. לימודי הנדסאים במסלול ערב יתפרסו על פני שני סימסטרים ויימשכו זמן ארוך יותר, בחופשת הקיץ ייתכנו השלמות מרוכזות.

מגוון אפשרויות מוצעות לנו הסטודנטים, כך שבעצם ניתן לנו כלי נוסף שיכול לעזור לנו בבחירות ובהחלטות שניקח על שנותינו הקרובות ואיך נרצה שהם יראו.

חזרה לחלק ראשון